CT1102V9.85F100
- Артикул производителя:
- CT1102V9.85F100
- Производитель/Бренд:
- CIT Relay and Switch
- Краткое описание:
- SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория товара :
- Tactile Switches
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- Actuator Length, Right Angle :
- 9.85mm
- Actuator Orientation :
- Side Actuated
- Actuator Type :
- Plunger for Cap
- Circuit :
- SPST-NO
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 50VDC
- Features :
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Force :
- 100gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Outline :
- 7.50mm x 6.30mm