TS18-5-17-SL-160-SMT-TR
- Артикул производителя:
- TS18-5-17-SL-160-SMT-TR
- Производитель/Бренд:
- CUI Devices
- Краткое описание:
- 5 X 5 MM, 1.7 MM ACTUATOR HEIGHT
- Производитель :
- CUI Devices
- Категория товара :
- Tactile Switches
- Actuator Height off PCB, Vertical :
- 1.70mm
- Actuator Length, Right Angle :
- Actuator Orientation :
- Top Actuated
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPST-NO
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 12VDC
- Features :
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Force :
- 160gf
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C
- Outline :
- 5.20mm x 5.20mm