STS2300PC
- Артикул производителя:
- STS2300PC
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
- Краткое описание:
- SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V
- Производитель :
- Категория товара :
- Slide Switches
- Actuator Length :
- 4.00mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- DP3T
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Timing :
- Shorting (MBB)
- Current Rating (Amps) :
- 300mA (AC)
- Features :
- Epoxy Sealed Terminals
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-On-On
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 125 V