1201M1S4ZQE2
Артикул производителя:
1201M1S4ZQE2
Производитель/Бренд:
C&K
Краткое описание:
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V
Производитель :
C&K
Категория товара :
Slide Switches
Actuator Length :
7.24mm
Actuator Type :
Standard
Circuit :
DPDT
Contact Finish :
Silver
Contact Material :
Copper
Contact Timing :
Not Specified
Current Rating (Amps) :
6A (AC/DC)
Features :
Black Actuator, Epoxy Sealed Terminals
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
120 V
Voltage Rating - DC :
28 V