1201M1S3Z3QE2
- Артикул производителя:
- 1201M1S3Z3QE2
- Производитель/Бренд:
- C&K
- Краткое описание:
- SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V
- Производитель :
- C&K
- Категория товара :
- Slide Switches
- Actuator Length :
- 5.08mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- DPDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Copper
- Contact Timing :
- Not Specified
- Current Rating (Amps) :
- 6A (AC/DC)
- Features :
- Black Actuator, Epoxy Sealed Terminals
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 65°C
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
- Voltage Rating - AC :
- 120 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V