HSS112A12
- Артикул производителя:
- HSS112A12
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- SWITCH SLIDE SPST 12A 125V
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Slide Switches
- Actuator Length :
- 16.00mm
- Actuator Type :
- Baton
- Circuit :
- SPST
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Contact Timing :
- Not Specified
- Current Rating (Amps) :
- 12A (AC)
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V