1203A1HREA
- Артикул производителя:
- 1203A1HREA
- Производитель/Бренд:
- CIT Relay and Switch
- Краткое описание:
- SWITCH SLIDE DPDT 5A 120V
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория товара :
- Slide Switches
- Actuator Length :
- 5.08mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- DPDT
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Timing :
- Not Specified
- Current Rating (Amps) :
- 0.4VA (AC/DC)
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off-On
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 20 V
- Voltage Rating - DC :
- 20 V