CL-SB-12A-01
- Артикул производителя:
- CL-SB-12A-01
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Slide Switches
- Actuator Length :
- 2.00mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Copper
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 200mA (DC)
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- J Lead
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V