SK22H04G12NS
- Артикул производителя:
- SK22H04G12NS
- Производитель/Бренд:
- C&K
- Краткое описание:
- SWITCH SLIDE
- Производитель :
- C&K
- Категория товара :
- Slide Switches
- Actuator Length :
- 12.00mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- DPDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 300mA (DC)
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V