SK12D26G6.5NSGY
Артикул производителя:
SK12D26G6.5NSGY
Производитель/Бренд:
C&K
Краткое описание:
SWITCH SLIDE
Производитель :
C&K
Категория товара :
Slide Switches
Actuator Length :
6.50mm
Actuator Type :
Standard
Circuit :
SPDT
Contact Finish :
Silver
Contact Material :
Copper
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
300mA (DC)
Features :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
30 V