M6S-B32S2-220O
- Артикул производителя:
- M6S-B32S2-220O
- Производитель/Бренд:
- Moujen
- Краткое описание:
- 3POS,SPRING-2SPDT-220VAC-ORANG
- Производитель :
- Moujen
- Категория товара :
- Selector Switches
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 2A (AC), 400mA (DC)
- Features :
- UL94 V-0
- Illumination :
- Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Neon, Orange
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 220 VAC
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 3
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 16.20mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-On-On
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- Standard
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V