M22S-T30SB11-E30-Y
- Артикул производителя:
- M22S-T30SB11-E30-Y
- Производитель/Бренд:
- Moujen
- Краткое описание:
- SELEC-THUMB-3POS ALT-1A1B-LED-YE
- Производитель :
- Moujen
- Категория товара :
- Selector Switches
- Circuit :
- SPST
- Current Rating (Amps) :
- 6A (AC), 3A (DC)
- Features :
- Illumination :
- Illuminated
- Illumination Type, Color :
- LED, Yellow
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 ~ 30 VAC/DC
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 3
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 22.30mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Standard
- Voltage Rating - AC :
- 230 V
- Voltage Rating - DC :
- 24 V