RTBV21BS16DNNZS
- Артикул производителя:
- RTBV21BS16DNNZS
- Производитель/Бренд:
- C&K
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 16POS 250MA 25V
- Производитель :
- C&K
- Категория товара :
- Rotary Switches
- Actuator Length :
- 16.00mm
- Actuator Type :
- Round (6mm Dia)
- Angle of Throw :
- 22.5°
- Circuit per Deck :
- BCD
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Brass
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 250mA (AC/DC)
- Depth Behind Panel :
- 10.65mm
- Features :
- Sealed - Fully
- Index Stops :
- Fixed
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- Number of Positions :
- 16
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 25 V
- Voltage Rating - DC :
- 25 V