56BSP30-01-2-02N
- Артикул производителя:
- 56BSP30-01-2-02N
- Производитель/Бренд:
- Grayhill Inc.
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 2POS 200MA 115V
- Производитель :
- Grayhill Inc.
- Категория товара :
- Rotary Switches
- Actuator Length :
- 3.18mm
- Actuator Type :
- Screwdriver Slot
- Angle of Throw :
- 30°
- Circuit per Deck :
- DPDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Brass
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 200mA (AC/DC)
- Depth Behind Panel :
- 9.58mm
- Features :
- Shaft and Panel Sealed
- Index Stops :
- Fixed
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 2
- Number of Positions :
- 2
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 115 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V