KC23B10.002NLF
- Артикул производителя:
- KC23B10.002NLF
- Производитель/Бренд:
- E-Switch
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 3POS 350MA 125V
- Производитель :
- E-Switch
- Категория товара :
- Rotary Switches
- Actuator Length :
- 10.00mm
- Actuator Type :
- Round (6mm Dia)
- Angle of Throw :
- 30°
- Circuit per Deck :
- DP3T
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 350mA (AC)
- Depth Behind Panel :
- 18.50mm
- Features :
- Index Stops :
- Fixed
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 2
- Number of Positions :
- 3
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V