KC26A38.001NPS
- Артикул производителя:
- KC26A38.001NPS
- Производитель/Бренд:
- E-Switch
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 6POS 350MA 125V
- Производитель :
- E-Switch
- Категория товара :
- Rotary Switches
- Actuator Length :
- 38.00mm
- Actuator Type :
- Flatted (6.35mm Dia)
- Angle of Throw :
- 30°
- Circuit per Deck :
- DP6T
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 350mA (AC)
- Depth Behind Panel :
- 14.20mm
- Features :
- Index Stops :
- Fixed
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 2
- Number of Positions :
- 6
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 125 V