KC18A30.001NLS
- Артикул производителя:
- KC18A30.001NLS
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 8POS 350MA 125V
- Actuator Length :
- 30.00mm
- Actuator Type :
- Flatted (6.35mm Dia)
- Circuit per Deck :
- SP8T
- Current Rating (Amps) :
- 350mA (AC)
- Depth Behind Panel :
- 18.50mm
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 8
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V