71BD30-01-2-AJN
- Артикул производителя:
- 71BD30-01-2-AJN
- Производитель/Бренд:
- Grayhill Inc.
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 115V
- Производитель :
- Grayhill Inc.
- Категория товара :
- Rotary Switches
- Actuator Length :
- 9.53mm
- Actuator Type :
- Flatted (6.35mm Dia)
- Angle of Throw :
- 30°
- Circuit per Deck :
- DP6T
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Silver Alloy
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 250mA (AC/DC)
- Depth Behind Panel :
- 19.33mm
- Features :
- Index Stops :
- Adjustable
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 2
- Number of Positions :
- 2 ~ 6
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 115 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V