A12505RNCQ
- Артикул производителя:
- A12505RNCQ
- Производитель/Бренд:
- C&K
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY 8POS 2.5A 125V
- Производитель :
- C&K
- Категория товара :
- Rotary Switches
- Actuator Length :
- 12.70mm
- Actuator Type :
- Flatted (6.35mm Dia)
- Angle of Throw :
- 45°
- Circuit per Deck :
- SP8T
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Silver (Ag)
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 2.5A (AC), 350mA (DC)
- Depth Behind Panel :
- 14.48mm
- Features :
- Index Stops :
- Fixed
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 1
- Number of Positions :
- 8
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V