MLW3022-18-RB-2A
- Артикул производителя:
- MLW3022-18-RB-2A
- Производитель/Бренд:
- NKK Switches
- Краткое описание:
- SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
- Производитель :
- NKK Switches
- Категория товара :
- Rocker Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Concave (Curved) - Illuminated
- Circuit :
- DPDT
- Color - Actuator/Cap :
- White
- Current Rating (Amps) :
- 5A (AC), 3A (DC)
- Features :
- Epoxy Sealed Terminals
- Illumination Type, Color :
- Incandescent, White
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 18 VAC
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 19.20mm²
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V