HR22D1A11BW1-11-UY001
- Артикул производителя:
- HR22D1A11BW1-11-UY001
- Производитель/Бренд:
- Carling Technologies
- Краткое описание:
- SWITCH ROCKER
- Производитель :
- Carling Technologies
- Категория товара :
- Rocker Switches
- Actuator Marking :
- Interior Light
- Actuator Type :
- Flat - Illuminated
- Circuit :
- DPST-NO
- Color - Actuator/Cap :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 20A (DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Blue/White
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VDC
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V