LTIGL60-1L-BL-RC-FW/28V
- Артикул производителя:
- LTIGL60-1L-BL-RC-FW/28V
- Actuator Type :
- Concave (Standard V) - Illuminated
- Circuit :
- DPDT
- Current Rating (Amps) :
- 6A (AC)
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 28 VAC/DC
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V