LTIGK51-6S-WH-RC-NBL/14V
- Артикул производителя:
- LTIGK51-6S-WH-RC-NBL/14V
- Производитель/Бренд:
- Carling Technologies
- Краткое описание:
- SWITCH ROCKER
- Производитель :
- Carling Technologies
- Категория товара :
- Rocker Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Concave (Curved) - Illuminated
- Circuit :
- DPST
- Color - Actuator/Cap :
- White
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Incandescent, Red
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 14 VAC/DC
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V