LTIGK50-6S-BL-RC-NBL/28V
- Артикул производителя:
- LTIGK50-6S-BL-RC-NBL/28V
- Actuator Type :
- Concave (Curved) - Illuminated
- Circuit :
- DPST
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC/DC)
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 28 VAC/DC
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V