LTILA54-6S-BL-RC-NBL/18V
- Артикул производителя:
- LTILA54-6S-BL-RC-NBL/18V
- Actuator Type :
- Concave (Curved) - Illuminated
- Circuit :
- SPST
- Color - Actuator/Cap :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Incandescent, Red
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 18 VAC/DC
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V