V15A000B-AZC00-000
- Артикул производителя:
- V15A000B-AZC00-000
- Производитель/Бренд:
- Carling Technologies
- Краткое описание:
- SWITCH ROCKER
- Производитель :
- Carling Technologies
- Категория товара :
- Rocker Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Convex (Reverse V)
- Circuit :
- SPST
- Color - Actuator/Cap :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V