A165L-TRA-12-2
Артикул производителя:
A165L-TRA-12-2
Производитель/Бренд:
Omron Automation and Safety
Краткое описание:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Производитель :
Omron Automation and Safety
Категория товара :
Pushbutton Switches
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
5A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Oil and Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V