YB215CWSPW01-5F12-HB-004
- Артикул производителя:
- YB215CWSPW01-5F12-HB-004
- Производитель/Бренд:
- NKK Switches
- Краткое описание:
- STD SIZE PUSHBUTTON/NONILLUMINAT
- Производитель :
- NKK Switches
- Категория товара :
- Pushbutton Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Square, Button, Flush
- Circuit :
- SPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Unbrushed Chrome, White
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC/DC)
- Features :
- Tactile Feedback
- Illumination Type, Color :
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VDC
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Panel Mount, Front
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 21.00mm x 21.00mm
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- Standard, Illuminated
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V