YB215CWSKW01-5F12-HB-002
- Артикул производителя:
- YB215CWSKW01-5F12-HB-002
- Actuator Type :
- Square, Button, Flush
- Color - Actuator/Cap :
- Unbrushed Chrome, White
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC/DC)
- Illumination Type, Color :
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VDC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 21.00mm x 21.00mm
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V