YB15WSKW01-12-GB
Артикул производителя:
YB15WSKW01-12-GB
Производитель/Бренд:
NKK Switches
Краткое описание:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Производитель :
NKK Switches
Категория товара :
Pushbutton Switches
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Square, Button
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
Blue (White Filter/Diffuser)
Current Rating (Amps) :
3A (AC/DC)
Features :
Tactile Feedback
Illumination Type, Color :
Incandescent, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V