KB16CKG01-12-GG
- Артикул производителя:
- KB16CKG01-12-GG
- Краткое описание:
- SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
- Actuator Type :
- Round, Button
- Color - Actuator/Cap :
- Blue
- Current Rating (Amps) :
- 0.4VA (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Incandescent, Blue
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VAC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.30mm Dia
- Switch Function :
- On-On
- Voltage Rating - AC :
- 28 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V