KB15RKG01B-5C24-JC
- Артикул производителя:
- KB15RKG01B-5C24-JC
- Производитель/Бренд:
- NKK Switches
- Краткое описание:
- SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
- Производитель :
- NKK Switches
- Категория товара :
- Pushbutton Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Rectangular, Button
- Circuit :
- SPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Clear (Red Filter/Diffuser)
- Current Rating (Amps) :
- 0.4VA (AC/DC)
- Features :
- With Barrier
- Illumination Type, Color :
- LED, Red
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 24 VDC
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Front
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.30mm Dia
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder Lug
- Type :
- Standard, Illuminated
- Voltage Rating - AC :
- 28 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V