KB15SKW01-5C12-JC
- Артикул производителя:
- KB15SKW01-5C12-JC
- Краткое описание:
- SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
- Color - Actuator/Cap :
- Clear (Red Filter/Diffuser)
- Current Rating (Amps) :
- 1A (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Red
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VDC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.30mm Dia
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V