KB25SKW01-12-JE
- Артикул производителя:
- KB25SKW01-12-JE
- Производитель/Бренд:
- NKK Switches
- Краткое описание:
- SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V
- Производитель :
- NKK Switches
- Категория товара :
- Pushbutton Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Square, Button
- Circuit :
- DPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Clear (Yellow Filter/Diffuser)
- Current Rating (Amps) :
- 1A (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Incandescent, Yellow
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12 VAC
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Front
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.30mm Dia
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder Lug
- Type :
- Standard, Illuminated
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V