K16-292-Y-6VDC
- Артикул производителя:
- K16-292-Y-6VDC
- Краткое описание:
- 16MM SWITCH PUSH RECT DPDT YLW
- Actuator Type :
- Rectangular, Button
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC/DC)
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 6 VDC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 16.00mm Dia
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 110 V