45-1231.21N8.000.401
- Артикул производителя:
- 45-1231.21N8.000.401
- Краткое описание:
- SWITCH PUSH SPST-NO 10A 500V
- Color - Actuator/Cap :
- Clear (White Filter/Diffuser)
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, White
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 230 VAC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Termination Style :
- Spring Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 500 V
- Voltage Rating - DC :
- 500 V