YB15WRKG01/C-1F24-JF
Артикул производителя:
YB15WRKG01/C-1F24-JF
Производитель/Бренд:
NKK Switches
Краткое описание:
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Производитель :
NKK Switches
Категория товара :
Pushbutton Switches
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Rectangular, Button
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
Clear (Green Filter/Diffuser)
Current Rating (Amps) :
0.4VA (AC/DC)
Features :
Tactile Feedback
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VDC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
28 V
Voltage Rating - DC :
28 V