YB15WSKW01-1C12-JC
Артикул производителя:
YB15WSKW01-1C12-JC
Краткое описание:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Actuator Type :
Square, Button
Current Rating (Amps) :
3A (AC/DC)
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V