YB25WSKW01-1D24-JE
- Артикул производителя:
- YB25WSKW01-1D24-JE
- Краткое описание:
- SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
- Actuator Type :
- Square, Button
- Color - Actuator/Cap :
- Clear (Yellow Filter/Diffuser)
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC/DC)
- Features :
- Voltage Reduction Lighting
- Illumination Type, Color :
- LED, Amber
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 24 VDC
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 16.00mm Dia
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V