ATP19-SL3-624-B0DA-03Q
- Артикул производителя:
- ATP19-SL3-624-B0DA-03Q
- Производитель/Бренд:
- C&K
- Краткое описание:
- SWITCH ANTI-VANDAL 19MM SEALED S
- Производитель :
- C&K
- Категория товара :
- Pushbutton Switches
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Round, Button, Flush
- Circuit :
- DPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Silver
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC/DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 24 VDC
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Mounting Type :
- Panel Mount, Front
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 19.20mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- Anti-Vandal, Illuminated
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V