ORD 2210V/20-25 AT
- Артикул производителя:
- ORD 2210V/20-25 AT
- Производитель/Бренд:
- Standex-Meder Electronics
- Краткое описание:
- SWITCH REED SPST-NO 1A 300V
- Производитель :
- Standex-Meder Electronics
- Категория товара :
- Magnetic, Reed Switches
- Capacitance :
- 0.5 pF
- Circuit :
- SPST-NO
- Current - Carry :
- 2.5A (AC/DC)
- Current - Switching :
- 1A (AC/DC)
- Height Above Board :
- Length - Overall :
- 2.181" (55.40mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operate Range :
- 20 ~ 25AT
- Operate Time :
- 0.6 ms
- Operating Temperature :
- Power - Rated :
- 50W
- Product Status :
- Obsolete
- Release Range :
- Release Time :
- 0.05 ms
- Size - Body :
- 0.108" Dia x 0.827" L (2.75mm x 21.00mm)
- Termination Style :
- Axial
- Type :
- Glass Body Reed
- Voltage - Switching AC :
- 300 V
- Voltage - Switching DC :
- 350 V