RI70GP0715
- Артикул производителя:
- RI70GP0715
- Производитель/Бренд:
- Comus International
- Краткое описание:
- SWITCH REED SPST-NO 500MA 120V
- Производитель :
- Comus International
- Категория товара :
- Magnetic, Reed Switches
- Capacitance :
- 0.35 pF
- Circuit :
- SPST-NO
- Current - Carry :
- 400mA (AC/DC)
- Current - Switching :
- 500mA (AC/DC)
- Height Above Board :
- Length - Overall :
- 1.811" (46.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operate Range :
- 7 ~ 15AT
- Operate Time :
- 0.15 ms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power - Rated :
- 10W
- Product Status :
- Obsolete
- Release Range :
- 3 ~ 16AT
- Release Time :
- 0.03 ms
- Size - Body :
- 0.071" Dia x 0.276" L (1.80mm x 7.00mm)
- Termination Style :
- Axial
- Type :
- Glass Body Reed
- Voltage - Switching AC :
- 120 V
- Voltage - Switching DC :
- 170 V