PMC-1401SX
- Артикул производителя:
- PMC-1401SX
- Краткое описание:
- LATCHING REED SWITCH
- Circuit :
- SPST-NO, Latching
- Current - Carry :
- 700mA (AC/DC)
- Current - Switching :
- 500mA (AC/DC)
- Height Above Board :
- Length - Overall :
- 0.724" (18.40mm)
- Operate Time :
- 1 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power - Rated :
- 5W
- Release Time :
- 0.4 ms
- Size - Body :
- 0.138" Dia x 0.559" L (3.50mm x 14.20mm)
- Termination Style :
- Axial
- Voltage - Switching AC :
- 100 V
- Voltage - Switching DC :
- 140 V