MISM-3V1R-6-10
- Артикул производителя:
- MISM-3V1R-6-10
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- SWITCH REED SPST-NO 180MA 120V
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Magnetic, Reed Switches
- Capacitance :
- 0.3 pF
- Circuit :
- SPST-NO
- Current - Carry :
- 500mA (DC)
- Current - Switching :
- 180mA (AC), 250mA (DC)
- Height Above Board :
- 0.090" (2.28mm)
- Length - Overall :
- 0.540" (13.72mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operate Range :
- 6 ~ 10AT
- Operate Time :
- 0.45 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power - Rated :
- 10W
- Product Status :
- Obsolete
- Release Range :
- Release Time :
- 0.2 ms
- Size - Body :
- 0.071" Dia x 0.276" L (1.80mm x 7.00mm)
- Termination Style :
- Gull Wing
- Type :
- Glass Body Reed
- Voltage - Switching AC :
- 120 V
- Voltage - Switching DC :
- 170 V