MLRR-3-12-18
- Артикул производителя:
- MLRR-3-12-18
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- SWITCH REED SPST-NO 700MA 140V
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Magnetic, Reed Switches
- Capacitance :
- 0.4 pF
- Circuit :
- SPST-NO
- Current - Carry :
- 1.2A (DC)
- Current - Switching :
- 700mA (AC), 1A (DC)
- Height Above Board :
- Length - Overall :
- 2.230" (56.64mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operate Range :
- 12 ~ 18AT
- Operate Time :
- 0.7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power - Rated :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Release Range :
- Release Time :
- 0.2 ms
- Size - Body :
- 0.105" Dia x 0.600" L (2.66mm x 15.24mm)
- Termination Style :
- Axial
- Type :
- Glass Body Reed
- Voltage - Switching AC :
- 140 V
- Voltage - Switching DC :
- 200 V