PMC-0701F1015
- Артикул производителя:
- PMC-0701F1015
- Производитель/Бренд:
- PIC GmbH
- Краткое описание:
- MICRO SMD REED SWITCH
- Производитель :
- PIC GmbH
- Категория товара :
- Magnetic, Reed Switches
- Capacitance :
- Circuit :
- SPST-NO
- Current - Carry :
- 700mA (AC/DC)
- Current - Switching :
- 500mA (AC/DC)
- Height Above Board :
- 0.079" (2.00mm)
- Length - Overall :
- 0.512" (13.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operate Range :
- 10 ~ 15AT
- Operate Time :
- 0.3 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power - Rated :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Release Range :
- 4AT
- Release Time :
- 0.1 ms
- Size - Body :
- 0.276" L x 0.059" W x 0.079" H (7.00mm x 1.50mm x 2.00mm)
- Termination Style :
- Gull Wing
- Type :
- Glass Body Reed
- Voltage - Switching AC :
- 120 V
- Voltage - Switching DC :
- 150 V