V15H16-EP200B06-K
- Артикул производителя:
- V15H16-EP200B06-K
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACT SPST-NO 16A 250V
- Actuator Type :
- Lever, Roller
- Circuit :
- SPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC)
- Differential Travel :
- 0.062" (1.6mm)
- Operating Force :
- 65gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 150°C
- Overtravel :
- 0.087" (2.2mm)
- Pretravel :
- 0.236" (6.0mm)
- Release Force :
- 10gf
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V