11SM1077-H58
- Артикул производителя:
- 11SM1077-H58
- Производитель/Бренд:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 100mA (AC/DC)
- Differential Travel :
- 0.004" (0.1mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 141gf
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Overtravel :
- 0.005" (0.13mm)
- Pretravel :
- 0.020" (0.5mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 28gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.058" (Round)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V