V-16G-3C26
- Артикул производителя:
- V-16G-3C26
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACT SPST-NO 16A 250V
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC), 100mA (DC)
- Differential Travel :
- 0.016" (0.4mm)
- Operating Force :
- 400gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.040" (1.0mm)
- Pretravel :
- 0.047" (1.2mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Release Force :
- 80gf
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V