V15H16-CZ100A03-K
- Артикул производителя:
- V15H16-CZ100A03-K
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
- Actuator Type :
- Lever, Straight
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC)
- Differential Travel :
- 0.094" (2.4mm)
- Operating Force :
- 30gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 150°C
- Overtravel :
- 0.102" (2.6mm)
- Pretravel :
- 0.252" (6.4mm)
- Release Force :
- 5.000gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V